Bylinková škola - přehled

Bylinkova skola 2024

Škola tradičního bylinářství Přehájek, pro vás připravila na rok 2024 mnoho nových akcí a seminářů.

Pro zájemce s hlubším zájmem o fytoterapii, je zde možnost půlročního víkendového studia, kde získáte naprosto ucelené a rozsáhlé informace o možnostech zpracování a využití léčivých rostlin. Studium probíhá formou sedmi, volně na sebe navazujících seminářů, rozdělených dle jednotlivých tématických okruhů. Další možností je, přihlásit se na jednotlivé semináře, dle vašeho výběru.

Čím je Bylinková škola Přehájek výjimečná?

Na semináře jsou dle témat připravovány živé herbáře, s českými + latinskými názvy a popisem účinků u každé jednotlivé rostliny. Toto je velmi účinná metoda, jak se bylinky naučit poznávat, a jak si je zapamatovat. (Herbář si můžete i nafotit.)

Lektorka, která vás bude jednotlivými semináři provázet vystudovala zahradnickou školu, takže její znalosti o rostlinách, které může dále předat, jsou značně obsáhlé.

Dalším bonusem pro studující, je rozlehlá Ukázková přírodní zahrada, kde roste více než 60 druhů léčivých rostlin. Komentovaná prohlídka zahrady je součástí výukového programu a návštěvníkům je zahrada plně k dispozici. Nalézá se na krásném místě, v přímém sousedství lesa, což přispívá k její klidné atmosféře.

O přestávkách je možno využít k odpočinku aktivovaný menhirový kruh, a relaxační pyramidu. V zahradě je možnost zakoupení různých domácích produktů, džemy, sirupy, med, bylinkové čaje, masti, přírodní kosmetiku…

Více informací k bylinkové škole najdete zde

Bylinkářský kurz