Bylinková škola Přehájek - informace

Škola tradičního bylinářství Přehájek pro rok 2023, se skládá ze sedmi na sebe volně navazujících víkendových (sobotních) seminářů:

- Gemmoterapie, účinná medicína z pupenů rostlin- 4.3 2023

-Jarní bylinky- síla života v každém lístku, jarní očista těla- 25.3 2023

-Aromaterapie- praktické využití, regenerace těla i mysli, pomocí vůní- 6.5 2023

-Bylinky v kuchyni, jedlé květy, bylinné lektvary, medy, sirupy, oleje, oxymely- 27.5 2023

-Svatojánské bylinky- magická moc slunovratových bylin, intuitivní bylinářství – 24.6 2023

-Letní bylinky- zpracování bylin na lékové formy, masti, tinktury, bylinářské čaje- 5.8 2023

-Léčivé stromy a keře – účinné látky v jehličí, listech, kůře, pryskyřicích, plodech – 2.9 2023

Součástí výuky budou podle témat ukázky živých herbářů, poznávání rostlin v terénu, promítání obrazového materiálu, praktická ukázka výroby produktů, ochutnávka bylinářských čajů apod.

Absolvováním celého cyklu získáte poměrně obsáhlé a ucelené informace, které lze jinde v tomto rozsahu a podání jen stěží dohledat.

V případě zájmu se můžete přihlásit na různé bonusové akce (jsou hrazeny zvlášť), jako je týdenní pobytový seminář pro ženy, přednáška Plodná a jedlá přírodní zahrada, nebo celodenní přednáška Mudr. Mlčocha na téma ženské zdraví a lymfatický systém.

-Zahradnický seminář – Jedlá a plodná přírodní zahrada- 15.4 2023

- Víkend otevřených zahrad- 10.6 2023 ( vstupné je dobrovolné)

- Zahradnický seminář – Jedlá a plodná přírodní zahrada – 17.6 2023

- Celodenní přednáška Mudr. Mlčocha- Ženské zdraví, lymfatický systém- 1.7 2023

- Týdenní pobytový seminář pro ženy- 9.7-16.7 2023 ( Strava a ubytování zajištěny.)

Název semináře – Síla vědomého ženství.

Jedná se o naučný, ale i léčebný a relaxační týden pro ženy. Obsahem semináře budou témata – Praktické bylinářství, Léčba vůní a energií rostlin, Archetypy ženské duše- najdi klíč ke své vnitřní síle, dále seznámení se s technikami EFT, kvantování a Etikoterapie. Navštívíme silná, energetická místa s léčebným potenciálem, zažijeme šamanské bubnování a jemně vedené, harmonizující meditace. Ženy budou mít možnost individuálně využít poradenství -fytoterapie, Bachovy esence, tarot, etikoterapie a také služeb certifikovaného maséra. (Tyto individuální služby se hradí zvlášť.)

Jednodenní semináře začínáme vždy v 10. hodin a končíme v 16. hodin s pauzou na oběd, jídlo si vezměte vlastní, nápoje jsou k dispozici. S sebou si vezměte tužku a notes na poznámky, pro případ pohybu v terénu také vhodnou obuv a oblečení.

Parkování je možné nad zahradou, při vjezdu do lesa, místo bude označeno.

Adresa místa konání výuky je Všemyslice 37, je to nedaleko Týna n. Vltavou.

 Pokud se přihlásíte ke studiu tohoto uceleného cyklu, získáváte slevu na ceně školného, dále zdarma vstup do přidružené placené facebookové skupiny POZNEJ ŽIVOU SÍLU BYLIN a Certifikát o absolvování studijního programu Tradiční české bylinářství, s uvedeným počtem výukových hodin. Máte také jistotu rezervace místa na všechny semináře.

Cena školného pro rok 2023 činí 7500 kč, platbu je potřeba uhradit do týdne od přihlášení ke studiu, je možno ji rozložit do dvou splátek.

Dále je možnost se přihlásit i na jednotlivé semináře, pokud bude volné místo, cena je dle témat 1250- 1500 kč, za jeden celodenní seminář.

Přeji vám příjemná bylinková setkávání v krásném prostředí, s podobně laděnými lidmi. Věřím, že znalosti získané v bylinářské škole PŘEHÁJEK zúročíte, a budete v případě zdravotních problémů umět fundovaně pomoci jak sobě, tak i svým blízkým.

Jednotlivými semináři vás bude provázet lektorka Jana Jungová (nar. 1967) zahradnice a bylinářka, tvůrce přírodní zahrady Na Přehájku, certifikovaný praktik Bachovy květové terapie.

Pěstováním rostlin a bylinařením se zabývá již více než 30 let, a může tak předat vlastní, v praxi osvědčené postupy a zkušenosti, které jinde nenajdete. V její zahradě Na Přehájku bylo natáčeno již několik epizod oblíbeného televizního pořadu ČT 1. Kouzelné bylinky.

Více informací o lektorce, i bylinkové přírodní zahradě najdete na www.zahradyzivota.cz

Tradiční bylinářství Bylinková škola Přehájek