O mně

jana jungova

Vyrůstala jsem v krásné zahradě u lesa. Od malička jsem byla fascinována zázraky přírody. Stala jsem se zahradnicí, chtěla jsem pracovat s živými rostlinami, být co nejblíže přírodě, která mi vždy byla laskavým přítelem a společníkem. Celý život sázím rostliny, stromy, keře, byliny, květiny… starám se o ně, mám je ráda… a za to mi bylo dovoleno, trochu víc jim porozumět. Někdy se mi stává, že vnímám svět z jejich pohledu, ne z pohledu nás, lidí… jako bychom byli na určité úrovni vědomí propojení, naučila jsem se naciťovat jejich charakteristické vyzařování, často tak poznám, jakou energií disponují a v jaké oblasti mohou konkrétnímu člověku pomoci. Princip, na jakém nám rostliny pomáhají, není založen pouze na obsahu určitých účinných látek, vědecky měřitelných, ale je mnohem komplexnější, rostliny nás navracejí zpět do stavu rovnováhy, ukazují cestu jako moudří učitelé a léčí nás na mnoha úrovních.

Rostlin si nesmírně vážím, bez nich bychom nebyli.

Jak jsem postupovala životem, stále víc jsem toužila po širším poznání, po rozkrytí věcí pod povrchem…

Postupně jsem absolvovala zasvěcení do energií Reiki, Isis Seichim, Ra Sheeba. Absolvovala jsem kurzy sportovních a rekondičních masáží, reflexní terapie, baňkování a snažila se lidem pomáhat tímto způsobem.

Stále víc jsem ale zjišťovala, že příčina bolestí zad, kloubů, hlavy atd… nepramení ani tak z těla samotného, ale že je důsledkem nějakého nesprávného a nerovnovážného nastavení konkrétního člověka.  Kde člověk má dlouhodobě špatně nastavený postoj ke světu, či k sobě, kde má chybně poskládaný žebříček hodnot, tam to časem začne drhnout a pak také začnou projevy na fyzickém těle.

Ale skutečná příčina je mnohem hlubší, a bolest je pouze vyjadřovacím prostředkem naší duše.

Začala jsem proto navštěvovat školu přírodní medicíny, studovat knihy s touto tématikou, s velkou touhou rozkrýt hluboké psychosomatické příčiny, které jsou skutečnými kořeny našich nemocí. Poznala jsem skvělé lidi, rozšířila si vědomosti ohledně tradičního českého bylinářství, Bachovy květové terapie, homeopatie, autopatie, kineziologie…

Velmi mne oslovilo téma energie krajiny, léčení pomocí menhirů, stromů a duchů rostlin… toto vše pracuje opět na principu opětovného nastolení rovnováhy v celém našem systému, na těle, vědomí i podvědomí.

Následovaly kurzy Jak léčí a učí přírodní zahrada, Krajina nás spojuje a také kurz Psychotronického měření a radiestézie.

Mezitím jsem začala sama pořádat kurzy a přednášky na téma léčení bylinkami a zakládání přírodních zahrad.

Poskytuji také individuální poradenství.

certifikat_tradicni_ceske_bylinkarstvi osvedceni-masaze-1 osvedceni-masaze-2 osvedceni-reflexni-terapie osvedceni-bankovani Reiki-1-stupen Reiki-2-stupen Reiki-3-stupen  isis_seichim Ra-sheeba Pránické léčení Bachova květová terapie