Bachova květová terapie- po stopách psychosomatických souvislostí

Celodenní kurz na toto téma se koná dne 5.10 2024 v době od 10.00 - 16.30 hodin, v chalupě U BYLINÁŘKY- Všemyslice 36., je to nedaleko Týna nad Vltavou.

Tentokrát, již vzhledem k pokročilé roční době, nebudeme venku, v pergole uprostřed zahrady, ale ve vyhřáté chalupě u kamen, s bylinkovým čajíkem.

Chcete-li se o této metodě přírodního léčení dozvědět více, a naučit se s ní pracovat, zvu vás na bylinkové setkání u nás.

Dr. Bach objevil 38 rostlin, každou pro specifický emocionální a mentální stav. Rostliny používané k výrobě esencí nazýval rostlinami vyššího řádu…

Bachovy květové esence nejsou esenciální oleje, jsou to homeopaticky ředěné výluhy rostlin, které se užívají vnitřně, jako kapky.

Květové esence působí na duševní a emocionální rovině. Osobnost, vnitřní nastavení a postoj člověka k sobě i k světu má přímý vliv na jeho psychické, ale i tělesné zdraví.

Bachův propracovaný systém, dokáže odhalit naše slabá místa, kterým dr. Bach říkal duchovní konflikty, umí vyhledat různá traumata, zranění, nesprávné vzorce…dokáže s nimi pracovat, a pomalu je rozpouštět.
Bachova terapie je rozdělena do základních sedmi skupin- byliny na strach, byliny na nejistotu, byliny na nedostatečný zájem o přítomné okolí, byliny na osamělost, byliny na přecitlivělost na vlivy a myšlenky, byliny na skleslost a zoufalství, a byliny na přílišnou péči o dobro ostatních….

Každá jedna bylinka umí ,,poladit,, jiný druh nerovnováhy uvnitř nás. Z této nerovnováhy pramení naše psychická nepohoda, a posléze i fyzická nemoc.

Duchovní konflikty, dle dr. Bacha, jsou přímými příčinami našich tělesných potíží, jsou to vlastně kořínky našich nemocí. Pokud tuto nerovnováhu dokážeme odhalit a vyléčit včas, nemusí následně dojít k jejich projevům na fyzické rovině…

Témata semináře:

 • Čím se liší Bachův systém od ostatních metod léčby jemnými látkami, (např. homeopatie)
 • Rozdíl mezi Bachovými esencemi a esenciálními oleji používanými při aromaterapii( ,,bachovky,, nejsou esenciální oleje, mají naprosto jiné složení, způsoby použití a působení)
 • Co jsou Bachovy květové esence.
 • Vztah mezi člověkem a rostlinou -intuitivní bylinářství.
 • Filosofie nemoci a zdraví- psychosomatika.
 • Pravé příčiny nemocí dle dr. Bacha.
 • Pravá podstata uzdravení.
 • Bachovy esence jako prevence.
 • Výroba užívací lahvičky.
 • Jak vybrat esence pro sebe a pro druhé.
 • Senzitivní diagnostické techniky.
 • Bachovy esence pro děti, zvířata i rostliny.
 • Základní rozdělení Bachových esencí.
 • Seznam a popis 38 esencí.
 • Zásady a způsoby užívání esencí, dávkování a další možnosti použití.
 • Bachovy květy ve spojení s jinými terapiemi.
 • Příklady konkrétního použití a výsledků léčby- příklady z praxe, mé zkušenosti.

Bude možnost zakoupení různých druhů Bachových esencí, včetně osobní směsi, namíchané na míru…

Esence lze používat jak na dlouhodobější psychické stavy, tak na náhlé nálady a pocity jako je smutek, vztek, přetíženost, vyhoření, beznaděj, úzkost, nejistota, nerozhodnost, tréma, neodbytné myšlenky, deprese, zoufalství, strach, osamělost…Pomáhají odkrývat naše pravé já, objevit cíl a smysl našeho života.
Bachovy esence jsou připravované z nejedovatých, planě rostoucích bylin a stromů a nemají žádné vedlejší účinky. Mohou je proto užívat těhotné, kojící ženy i malé děti.

Mám také velmi dobré výsledky s touto metodou u léčení zvířat, můžeme je dokonce použít k ošetření samotných rostlin.

Dnes je již vědeckými metodami dokázáno, že náš emocionální stav přímo ovlivňuje naši imunitu.
Za příčinami svých problémů, ať už fyzického, či psychického rázu bychom tak vždy měli hledat konkrétní duchovní konflikt, nalézá se tam, kde nejsme v pravdě, v pravdě k sobě, ke svým potřebám, ke své duši, k lidem, světu, a situacím kolem sebe.

Máte odvahu, skrze charakteristiky jednotlivých esencí poznat sami sebe? Nalézt a prozkoumat své stínové programy a vlastnosti, které vám již neslouží k dobru?

Není potřeba, již sebou vláčet životem otisky dávných traumat, bolestí a nezdarů…

V případě zájmu, si můžete z kurzu rovnou odvézt vlastní Bachovy esence, připravené pro vás, na míru, a to za velmi zvýhodněnou cenu.

Pro účastníky kurzu poskytuji své poradenství ohledně výběru esencí na míru, zdarma.

Cena celodenního semináře je 1350 kč, parkování je možné přímo nad zahradou, při vjezdu do lesa. S sebou si vezměte blok na poznámky a přezůvky. Nápoje budou k dispozici, jídlo si vezměte vlastní. Pro účastníky z větší vzdálenosti je možnost ubytování v místě. Počet míst je omezen.

V případě zájmu se přihlaste včas, na mail: jana@zahradyzivota.cz

Místo máte rezervováno platbou kurzovného.

Průvodkyní tajemným světem rostlin, a jemnohmotných esencí vám bude Jana Jungová, zahradnice a bylinářka, která je certifikovaným praktikem Bachovy květové terapie, a tvůrce Ukázkové přírodní zahrady Na Přehájku. Více informací o lektorce, i zahradě najdete na www.zahradyzivota.cz

Bachovy esence -kurz